İzleyiciler

2 Haziran 2015 Salı

Makyaj İpuçları

MAKYAJIN SİHİRBAZLARI
Makyaj malzemesi alışverişine çıktığımızda far, maskara, ruj gibi temel ürünleri hemen alırız ama makyajin sihirbazlar ürünlerini gözden kaçırırız. Bu küçük sihirbazların cildinizi ve makyajinizi kusursuz yapacağını unutmayın.
Primer, far bazı, kirpik kıvırıcı, dudak nemlendiricisi, fırçalar, nemli ve temiz bir cilt v.b gibi gorünmeyen ama etkisini harikulade hissettiren sihirbazlar bunlar.

RENGİNİ SEÇ!
Sihirbazlarla artık cildimiz makyaja hazır. Makyaj için önce kullanacağımız tonları secmeliyiz. Trend renkler doğrultusunda tabiki.. Klasik nude, doğal renkler, toprak tonları, pamuk beyazı, çelik mavisi, keskin gri...
İPUCU: Sectiginiz renk size yakışmalı. Günümüz makyaj malzemeleri çok çeşitli seçenekler sunan renk skalasına sahip. Hangi renklerin size yakişacağı konusunda satış danışmanlarından yardım alabilirsiniz.

KAŞ DEYİP GEÇMEYİN!
Kaşlarinizi dolgunlaştırmakta gözleri ön plana çıkartacaktır. Kaşlarınızı belirginleştirin daha sonra kaş fırçası ile tarayarak kalemin dagilmasini saglayin. Görünümü doğallaştırın.

ORTAMA GÖRE MAKYAJ

Makyajda kullanmak istediğiniz renklerin cildinize yakışması kadar bulunacağız ortama uygun olması da şart.
-Şık bir akşam yemeği için gözlerinize mavi ve grinin sofistike tonlarında far uygulayabilirsiniz.
- ofiste yada okulda geçireceğiniz bir gün için doğal tonlarda bir makyaj yerinde olacaktır.- Geceyi arkadaşlarınızla eglenerek geçireceksiniz ışıltılı farları renkli maskaralara ve iddialı rujlara yer verebilirsiniz.- kırmızı ruj zamansızdır. 
Bir dudak kalemiyle doğru uygulamak şartıyla her anı yakışır nar çiçeği tonlarında ruj ise sezonun favori rengi özellikle bronz tene çok yakışacak.- bakışları ve makyajı tamamlayan elmacık kemiklerinizi kontür fırçası ile yapacağınız ufak bir dokunuş sayesinde bambaşka bir görüntüye bürünecektir.
- allıkta ten renginizin birkaç ton koyusunu baz alın. İlkbahara şeker pembesi tonlarının yakıştığını da unutmayın.


Yorum bırakıp abonem olursanız sevinirim. 
Hoşcakalın☺
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder